Wycieczka Pracusiów i Kasztaniaków do Teatru Lalek

W czwartek grupy IV Pracusie oraz XI Kasztaniaki od rana przybywały dziarsko do przedszkola, ponieważ dzieci wiedziały, że tego dnia zdarzy się coś wyjątkowego. Wszystkie dzieci już od kilku dni przygotowywały się do tego wydarzenia podczas rozmów ze swoimi Paniami… A cała sprawa dotyczyła zachowania oraz wyglądu w teatrze.
Dzieci baaardzo przeżywały cały wyjazd… były ciekawe nowego spektaklu!
Dlatego tuż po śniadaniu szybkim krokiem wyruszyły za bramy przedszkola, gdzie czekał na nich autokar. Oczywiście sama podróż również była nie lada atrakcją! Dzięki której podziwialiśmy nasz Wrocław.
Dotarliśmy do Teatru Lalek na pełną magii i uroku inscenizację baśni Hansa Christiana Andersena „Calineczka”. Opowieść o maleńkiej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna Re-re-remigiusza 🙂 Calineczce szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki. W podziemnych korytarzach jego domu nasza bohaterka natyka się na przemarzniętą jaskółkę. Ptak budzi w niej wspomnienia i tęsknoty, które pomagają jej odkryć, kim naprawdę jest.
Cały spektakl wzruszał, bawił naszych małych widzów, a przede wszystkim przeniósł do świata Calineczki! To było naprawdę niezapomniane wydarzenia, o którym dzieci mówiły do końca dnia!
Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli nam w opiece podczas wycieczki.