Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

W środę 14-go czerwca grupa II „Życzliwki” odwiedziła wrocławski Ogród Botaniczny. Dzieci podczas wycieczki dowiedziały się, że jest to jeden z najstarszych takich obiektów w Polsce i znajduję się tu ponad 7,5 tysiąca gatunków roślin (jest to naprawdę baaardzo dużo!! 😀). Dzieci zauważyły, że ogród jest podzielony na różne działy. Największe wrażenie niewątpliwi zrobiła na dzieciach szklarnia z kaktusami. 🌵
Dzieci podczas wycieczki odkryły, że niektóre drzewa są tak duże, że aby je objąć dookoła potrzebna jest cała grupa!! 🤔
Ogród Botaniczny pozwolił dzieciom uruchomić zmysły węchu i słuchu – przecież niecodziennie możemy razem słuchać rechotu żab i szumu wody z wodospadu, a także uruchomić wyobraźnie opisując metalowe instalacje – każdy tutaj widział coś innego.
Niewątpliwie jest to miejsce inspirujące zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Serdecznie zachęcamy Państwa na spacery wraz ze swoimi pociechami.
„Życzliwkom” wyjazd bardzo się podobał! Po powrocie do przedszkola dzieci narysowały co im najbardziej się podobało podczas wycieczki.

Zdjęcia z wycieczki znajdą Państwo w galerii.