V Przegląd Twórczości Niemieckiej

Już po raz piąty odbył się Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim. Po raz drugi w prestiżowym miejscu, jakim jest Impart. W ramach projektu Młodzi Obywatele Kultury mogliśmy zagościć na deskach Biura Festiwalowego przy ul. Mazowieckiej.

Swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście:

Dyrektor Departamentu Edukacji – pan Jarosław Delewski
Dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkól – pani Ewa Monastyrska
Z Departamentu Edukacji odwiedzili – pani Olga Raduchowska, pani Elżbieta Jaworska oraz pani Urszula Łomińska.
Z Kuratorium Oświaty gościliśmy – panią Maiolę Kolan oraz panią Janinę Jakubowską.
Ze Starostwa Powiatowego – panią Aleksandrę Podgórską
Z Konsulatu Generalnego RFN – pani Joanna Mateusiak – Referent ds. Kultury
Z Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego zazczycili nas obecnością – pani Edith Pischczan oraz pani Bernadetta Szyszka.
Z Goethe Institut w zastępstwie za pana Christopha Mohr przyjechała do nas pani Marina Mehlhorn
Z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy – pani Lilla Jaroń
Z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – pan Adam Stocki
Z Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – pani Halina Nawrotek
Z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – pani Katarzyna Zawadzka oraz pani Monika Rygiel

Zaszczyciła nas także swoją obecnością pani Małgorzata Urlich-Kornacka – wieloletni prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, przyjaciel Przedszkola 71 oraz członek Stowarzyszenia „TU i TAM”

Przybyli do nas również dyrektorzy przedszkoli i szkól wrocławskich aby być z nami w tym szczególnym dniu.

Kolejny raz spotkały się grupy przedszkolne, szkolne , gimnazja oraz licea z Wrocławia oraz z powiatu wrocławskiego, by podzielić się swoją pasją do nauki języka niemieckiego.

Atmosfera była podniosła  i choć nie było rywalizacji, każdy starał się wypaść jak najlepiej. V Przegląd Twórczości Niemieckiej rozpoczął się od występu Chóru Przedszkola 71. Wielobarwne Skrzatki zaśpiewały Odę do Radości w języku polskim i niemieckim. Różne formy prezentacji oraz zróżnicowany wiek wykonawców sprawiły, że każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Były etiudy teatralne, skecze, piosenki, wiersze…
Starsi uczniowie podziwiali przedszkolaków. Przedszkolaki biły brawa licealistom. Nauczyciele wzbogacali swój warsztat pracy.

Jedno jest pewne – 19 kwietnia było wielkie święto – święto języka niemieckiego i „Chatki Małego Skrzatka”.