Pizza? Dlaczego nie?

Dziś grupa IV „Pracusie” udała się na warsztaty „Jak zrobić pizzę?, cała zabawa odbyła się w pizzerii Dominium, w Rynku.
Dzieci już od samego rana były bardzo podekscytowane, nie mogły się doczekać wycieczki. A jak wszyscy wiemy, z Psiego Polo wyjazd do centrum to zawsze wieka wyprawa! 🙂
Jednak „Pracusiom” przejazdy komunikacją miejską nie są straszne!

Po dotarciu na Plac Dominikański udaliśmy się ulicą Oławską w stronę Rynku, po drodze oglądaliśmy jak piękny jest nasz Wrocław! Nie mogło oczywiście zabraknąć spotkań z Krasnalami – to naprawdę cudowne stwory, które od dawna strzegą nas w naszym mieście. Obejrzeliśmy także Ratusz, pomniki, fontannę – pod którą zrobiliśmy sobie zdjęcie.
Ale najważniejszym punktem tej wyprawy była oczywiście pizzeria, a także to co mieliśmy w niej robić. Pan kucharz podzielił dzieci na 5 zespołów, każdy zespół miał szansę samodzielnie przygotować ogromną pizzę pod jego okiem. Teraz każdy przedszkolak wie, jak podrzucać pizzą by była większa 😉 Poznaliśmy kolejność nakładania na nią składników – i co najważniejsze – każdy miał w tym swój udział.
Oj, ile było przy tym radości! Później nasze dzieła wylądowały w piecu, a na koniec każdy „Pracuś” mógł się delektować pysznym smakiem tego włoskiego przysmaku!

Dziękujemy za pyszną zabawę!