7 lat mamy i do szkoły się wybieramy!

Dzieci z grupy VI, IX, X, XI uczestniczyły w Dniu Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej nr 98 im. Piastów Wrocławskich.

Na samym początku zostaliśmy uroczyście powitani przez Panią Dyrektor. Następnie ruszyliśmy na wycieczkę po całym budynku, poznając szkolne zakamarki. Odwiedziliśmy pracownię przyrodniczą, w której obserwowaliśmy niesamowite eksperymenty. Fantastycznie bawiliśmy się podczas zajęć gimnastycznych i tanecznych. Poznaliśmy w jaki sposób dawniej prasowano ubrania podczas wizyty w klasie historycznej. Układaliśmy kolorowe rytmy oraz poznaliśmy elementy sztuki programowania podczas zabawy z interaktywnymi robotami.
Nasz pobyt w szkole zakończył się koncertem muzycznym pt. „Niech poruszy Was muzyka”, podczas którego każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne. Dzieci z grupy VI grały na Buum Buum Rurkach, przedszkolaki z grupy „Skrzatów” na dzwonkach diatonicznych, a starszaki z grupy IX i X zaśpiewały piosenkę.
Wszystkich tych umiejętności nauczyliśmy się podczas udziału w warsztatach muzyczno – rytmicznych, prowadzonych w szkole pod okiem pani Marleny. Uczestniczyliśmy w nich regularnie już od listopada!
Było nam bardzo miło! Dziękujemy za zaproszenie! I kto wie… może niebawem się spotkamy, aby rozpocząć szkolną przygodę.