Dzień: 19 marca 2018

Hello Sarah! Nice to meet you!

Dzieci z grupy V przywitały przybyłą do nich lalkę o pięknym imieniu Sarah. Ale to nie jest zwykła lalka. To jest lalka – podróżniczka. W podróży jest już od września i ma zamiar odwiedzić aż osiem europejskich krajów w ciągu całego roku w ramach projektu eTwinningowego„Sarah’s European trip”. Do nas przybyła z Francji, a od nas ruszyła do Rumunii. Sarah spędziła z nami cały tydzień. Wspólnie bawiliśmy się, dokarmialiśmy ptaki, pokazaliśmy jej nawet kawałek naszego pięknego miasta a wszystko to opisaliśmy w dzienniczku podróży naszego niesamowitego gościa.

Razem bawiliśmy się naprawdę wspaniale!
Dziękujemy, że byłaś z nami!

Hello friends!!! Spring is coming!

Dzieci z grupy XI szykują się do obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. W ramach projektu eTwinningowego „Postcards from Europe – let’s create a living map” przedszkolaki przygotowały kolejne kartki dla swoich przyjaciół z Europy, które będą wysyłać razem ze swoimi rodzicami.

Do tej pory, w ramach projektu, dowiedzieliśmy się już bardzo wiele o kulturze niektórych krajów europejskich, poznaliśmy ich symbole narodowe a także tradycje bożonarodzeniowe. Przyszły do nas pocztą nawet kartki z okazji Walentynek, które sprawiły nam wiele radości. My jednak chcemy z naszymi przyjaciółmi świętować nadejście Pierwszego Dnia Wiosny. Mamy nadzieję, że nasze kartki przyniosą wiosenny nastrój wszystkim dookoła. See you soon!!!

7 lat mamy i do szkoły się wybieramy!

Dzieci z grupy VI, IX, X, XI uczestniczyły w Dniu Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej nr 98 im. Piastów Wrocławskich.

Na samym początku zostaliśmy uroczyście powitani przez Panią Dyrektor. Następnie ruszyliśmy na wycieczkę po całym budynku, poznając szkolne zakamarki. Odwiedziliśmy pracownię przyrodniczą, w której obserwowaliśmy niesamowite eksperymenty. Fantastycznie bawiliśmy się podczas zajęć gimnastycznych i tanecznych. Poznaliśmy w jaki sposób dawniej prasowano ubrania podczas wizyty w klasie historycznej. Układaliśmy kolorowe rytmy oraz poznaliśmy elementy sztuki programowania podczas zabawy z interaktywnymi robotami.
Nasz pobyt w szkole zakończył się koncertem muzycznym pt. „Niech poruszy Was muzyka”, podczas którego każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne. Dzieci z grupy VI grały na Buum Buum Rurkach, przedszkolaki z grupy „Skrzatów” na dzwonkach diatonicznych, a starszaki z grupy IX i X zaśpiewały piosenkę.
Wszystkich tych umiejętności nauczyliśmy się podczas udziału w warsztatach muzyczno – rytmicznych, prowadzonych w szkole pod okiem pani Marleny. Uczestniczyliśmy w nich regularnie już od listopada!
Było nam bardzo miło! Dziękujemy za zaproszenie! I kto wie… może niebawem się spotkamy, aby rozpocząć szkolną przygodę.